SILVESTR – a co na to zvířata?

Už se kvapem blíží oslavy Nového roku. Máme před sebou tedy ohňostroj, dělobuchy, rachejtle, petardy. Začíná noční můra všech majitelů psů i koček. Každé zvíře to ale snáší jinak. Některé zvíře ani neví, že se děje něco zvláštního. To má majitel vyhráno. Pak je ale druhý pól – zvířata, která se bojí, jsou neklidná, vystresovaná. Podcenění prevence může zanechat na Vašem zvířátku trvalejší následky, jak psychické , tak i fyzické.
Jaké to má řešení? Nejideálnější je sbalit sebe i zvířata a odjet někam na chalupu na samotu u lesa. Tyhle možnosti každý nemá a bohužel v dnešní době bouchají petardy i v těch nejodlehlejších koutech naší vlasti.
Pak tedy přijde na řadu nějaký prostředek na zklidnění.
Je možné použít sedativní látky, které zvíře zklidní. Je třeba ho však mít pod dohledem, neboť tyto látky nejen zklidní samotné zvíře, ale také sníží krevní tlak, narušují schopnost termoregulace a vždy je třeba být opatrný u zvířat s nemocným srdcem. Také u použití těchto přípravků je třeba zohlednit stav jater a ledvin. Nebudu je zde vyjmenovávat, s tím určitě zasvěceněji poradí veterinář.
Já se chci věnovat šetrnějšímu způsobu.
1. BACHOVY ESENCE – je možné použít universální Bachovu krizovou esenci -RESCUE® Remedy, vhodná je i Kejklířka skvrnitá – obnovuje odvahu,
2. ENERGY – vhodné je také použití STIMARALU/ETOVETU,
3. HOMEOPATIE –  je to šetrný přípravek. Tady je ale také vhodné vybrat správný lék pro konkrétního pacienta. To v tomto případě není dost dobře možné. Proto jsou na trhu i polykompozitní přípravky, jako je SEDATIF PC nebo TFLN ANXIETY. Pro ty, kteří chtějí vyzkoušet klasickou homeopatii, tak tady je několik možných léků:

  • PHOSPHORUS – jsou aktivní, neklidní, snadno se vyplaší po hlučném zvuku, často se schovávají pod stůl nebo postel, komunikativní, mají rádi lidi i zvířata, mazlí se, většinou vytáhlí, štíhlí jedinci,
  • RHODODENDRON – hřmění vyvolává strach a neklid,
  • Ambra grisea – velká podrážděnost, zhoršení za přítomnosti cizích lidí nebo zvířat,
  • Calcarea carbonica – tlustí jedinci, rádi jí, zimomřivé zvíře, rychle se unaví, má obavy ze všeho nového,
  • Stramonium – panický strach, je těžké zvíře uklidnit, strachy se může i pomočit, bojí se tmy,
  • Aconitum napellus – klasický šokový lék, po šoku může být zvíře agresivní, hlavní lék na svíravé strachy, zvíře je neklidné, reakce jsou prudké a silné,
  • Borax – lék pro zvířata, která děsí i vzdálený hluk

Buďte svému zvířecímu příteli nablízku, uklidňujte ho, najděte si doma nejklidnější místo a tam se svým kamarádem přečkejte půlnoční oslavy.
VŠE NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU PRO VÁS I VAŠE ZVÍŘECÍ MILÁČKY

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*